به مناسبت فرارسیدن آیین سنتی شب یلدا ویژه برنامه های مختلف فرهنگی – هنری در سطح شهرداری منطقه پنج برپا می شود.

به مناسبت فرارسیدن آیین سنتی شب یلدا ویژه برنامه های مختلف فرهنگی – هنری در سطح شهرداری  منطقه پنج برپا می شود.

به گزارش امور ارتباطات شهرداری منطقه پنج و به نقل از مهندس طهماسبی شهردار این منطقه : هدف از برپایی این مراسمات حفظ سنت دیرینه شب یلدا و عمل به رسالت فرهنگی و هنری در شهرداری شیراز  است.

وی اذعان داشت: از جمله این برنامه ها می توان به ویژه برنامه شاد و مفرح و جشن بزرگ یلدای  با هدف پاسداشت آیین های کهن ایرانی همراه با ویژه برنامه یلدا شهرداری منطقه پنج  شیراز  اشاره کرد.


طهماسبی   از برگزاری ویژه برنامه جشن شب یلدا توسط شهرداری منطقه پنج نیز سخن گفت و تاکید کرد: در این برنامه که شاخص ترین ویژه برنامه فرهنگی – هنری مفرح و شاد به شمار می رود هنرمندان مختلف و خوشنام کشور به اجرای برنامه خواهند پرداخت.
شهردار منطقه پنج‌ خاطرنشان ساخت: رویکرد شهرداری  در مقوله فرهنگ و هنر توجه به بخش های مختلف این شاخه بخصوص حفظ و معرفی هرچه بهتر آیین های سنتی و پاسداشت موضوعات مختلف نهفته در بطن زندگی ایرانی – اسلامی است که تاکنون در این راستا اقدامات موثر و مطلوبی در شهر به اجرا درآمده و مورد رضایت جمع کثیری از شهروندان قرار گرفته است. 
مهندس طهماسبی شهردار منطقه پنج درادامه اینطور گفت: که از جمله رسوم بسیار زیبا و پسندیده ایرانی در این شب که در اسلام نیز بسیار به آن سفارش شده، عیادت از سالمندان و بیماران است.
ملاقات با خویشاوندان و دوستان و رسیدگی به احوال نیازمندان، به ویژه نیازمندان خویشاوند، از جمله آداب پسندیده و نیکویی است که در پرتو دستورات جامع و کامل اسلام، مردمان شریف ایرانی در شب یلدا و دیگر شب‌های طولانی و بلند زمستان به آن اهتمام می ورزند.

ایشان در آخر اذعان داشت که برنامه شب یلدا به مدت سه روز با برپایی غرفه هایی جهت نمایش و معرفی صنایع دستی بانوان منطقه در بوستان سعدی واقع در بلوار رحمت  روبروی شهرداری منطقه پنج برکزار خواهد شد که از تمامی عزیزان جهت این برنامه دعوت بعمل می آید


۱۳۹۷/۰۹/۳۰
منبع : منطقه پنج
تعداد بازدیدها : ۵۶
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید
sss