​شهردار منطقه پنج شیراز از آغاز عملیات بهسازی فاز اول و احداث فاز دوم پارک حجاب خبر داد .احیاء و بهسازی بوستانهای سطح منطقه پنج با هدف افزایش کیفیت محیطی و افزایش تاثیر مثبت بر روابط اجتماعی در حال اجراست . 

به گزارش امور ارتباطات و فرهنگی شهرداری منطقه پنج ، دکتر فرود بذرافشان شهردار منطقه با اعلام این خبر افزود : آنچه که در طراحی بهسازی پارکهای شهری لازم است ، اجرای طراحی پایدار  منطبق بر نیازهای شهری، اجتماعی و فردی استفاده کنندگان از پارکها  می باشد .
شهردار منطقه پنج با بیان این مطلب که احیاء و بهسازی پارکها با هدف نزدیکتر کردن افراد جامعه به طبیعت و ایجاد شادی و نشاط و حس آرامش در بین آنان انجام می شود ، عنوان نمود : به همین منظور هم اکنون در بوستان رحمت واقع در بولوار گفتار ، خیابان منطق با عرصه ای با وسعت ۲ هکتار ، در حال انجام عملیات بهسازی و نوسازی محوطه پارک می باشیم. 
وی در ادامه بیان نمود : برای تبدیل این بوستان به مکانی کارآمد جهت استفاده و حضور همه گروه های سنی و ساخت و جانمایی تمامی عناصر مبلمان شهری منطبق بر معیارهای شهر دوستدار کودک و کاشت گونه های گیاهی متناسب با اقلیم شهر شیراز  و بامعیارهایی نظیر ایمنی و افزایش ضریب امنیت اجتماعی ، در طراحی این پارک در نظر گرفته شده است . 
وی مشخصات فنی جدید این بوستان را چنین بیان نمود : خاکبرداری به حجم چهار صد متر مکعب ، چهار هزار و پانصد متر مربع کفسازی و محوطه سازی ، دو هزار متر مربع احداث و بهسازی فضای سبز ، هشتصد متر مربع احداث میدان مرکزی ، نصب یکصد عدد مبلمان و سطل زباله متناسب با استفاده کودکان، نصب هفتاد عدد پایه چراغ روشنایی و نیز اصلاح و نوسازی تاسیسات از دیگر اقداماتی است که در طراحی این پارک منظور شده است. 
بذرافشان توزیع عادلانه بوستانها و پارکها را در منطقه پنج با اولویت محله های کم برخوردار عنوان نمود و ادامه داد : با ایجاد بوستانها در این محلات بدنبال شاخص های زیست محیطی و افزایش سرانه زمانی تفریحی و تفرجی در بین شهروندان ساکن در محدوده این منطقه می باشیم . 

امور ارتباطات و فرهنگی شهرداری منطقه پنج شیراز

منبع : شهرداری منطقه پنج شیراز
۳۷۱
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است