​ایجاد سرزندگی بر دیوارهای معابر محدوده شهرداری منطقه پنج شیراز


دیوارهای سرد ، بی روح و خاکستری معابر محدوده شهرداری منطقه پنج شیراز جان تازه ای به خود گرفته است .

به گزارش امور ارتباطات شهرداری منطقه پنج شیراز ، دکتر فرود بذرافشان شهردار منطقه پنج ، با اعلام این مطلب بیان داشت : نازیبایی و آلودگی بصری به عنوان زخمی بر چهره شهری قلمداد می شود و  تاثیر نامطلوبی بر روحیه شهروندانی دارد که بر حسب ضرورت مجبور به حضور در این فضاها می باشند . 
شهردار منطقه پنج با تاکید بر این موضوع که فضاهای شهری باید به گونه ای طراحی شود که حس سرزندگی و نشاط را در شهروندان زنده سازد افزود : دربحث نقاشی دیواری می بایست به سمت آثاری رفت که ناهمگونی بصری را کاهش دهد و وضعیت بصری شهر را هماهنگ نموده و سامان بخشد . 
بذرافشان تصریح کرد : تا کنون در سال ۹۸ نزدیک به یک هزار متر مربع از دیوارهای معابر این منطقه خصوصا بولوار جدید الاحداث قائم با موضوعات اجتماعی رنگ آمیزی شده است . 
وی ادامه داد : پروژه نقاشی دیواری با موضوع " مینیاتور ایران قدیم " با متراژی حدود یک هزار و سیصد متر مربع در امتداد بولوار رحمت در مرحله تائید سازمان سیما و منظر شهری می باشد . 
وی همچنین به آمار پاکسازی دیوار نوشته ها با سند بلاست در معابر سطح منطقه اشاره کرد و بیان داشت : در سال جاری حدود  سیزده هزار متر مربع از معابر در بولوار های رحمت ، نواب صفوی ، ابوذرغفاری ، قائم ، عدالت شمالی و جنوبی و بولوار گفتار ، مورد پاکسازی و زشتی زدایی قرار گرفته است  . 

امور ارتباطات و فرهنگی شهرداری منطقه پنج شیراز

منبع : شهرداری منطقه پنج شیراز
۲۷۷
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است