عملیات بهسازی و زیباسازی بوستانهای محله ای ،درمحدوده شهرداری منطقه پنج در حال اجراست

شهردار منطقه پنج شیراز خبر داد :

به منظورافزایش تعاملات اجتماعی و افزایش سرانه زمانی تفریحی وپرکردن اوقات فراغت شهروندان، عملیات بهسازی و زیباسازی بوستانهای محله ای ،درمحدوده شهرداری منطقه پنج در حال اجراست .

به گزارش امور ارتباطات و فرهنگی شهرداری منطقه پنج ، دکتر فرود بذرافشان شهردار منطقه با بیان اینکه بوستانها به عنوان یکی از موُلفه های سر زندگی در محله ها ، نیازمند طراحی مناسب و زیباسازی می باشند اظهار داشت : بوستان رحمت جنب ساختمان اداری شهرداری منطقه با طراحی جدید و زیبا در حال مرمت و بهسازی است . 
شهردار منطقه پنج ، تنوع بخشی به فضای محله ای را از مهمترین اثرات بوستانهای محله ای عنوان نمود و تصریح کرد : ایجاد فضای سبز متنوع با کاشت انواع گلهای فصلی نظیر آنمون ، شب بو ، رز و بنفشه با هدف توسعه سرانه فضای سبز به مساحت ۳۰۰ متر مربع ،  مرمت کفپوش های پیاده راه با نورپردازی زیبا به مساحت ۲ هزار و پانصد متر مربع ، نصب وسایل ورزشی استاندارد  مناسب بزرگسالان ، نصب مبلمان جدید بر اساس نیاز بزرگسالان و استاندارهای شهر دوستدار کودک و نیز بهسازی تاسیسات از جمله اقداماتی است که در طراحی جدید بوستان رحمت در دست اجرا می باشد . 
بذرافشان در ادامه بیان داشت : مناسب سازی و همسطح سازی محیطی در راستای تسهیل در تردد و‌ عبور و مرور جانبازان و افراد توانخواه و ایجاد مسیر ویژه نابینایان نیز در طراحی این بوستان در حال انجام است .

امور ارتباطات و فرهنگی شهرداری منطقه پنج

منبع : شهرداری منطقه پنج شیراز
۳۰۵
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است