به معنای واقعی به دنبال مشارکت شهروندان در مدیریت شهری هستیم

مسعودطهماسبی
 

راستین آنلاین:مسعود طهماسبی از بدو  ورود  خود به شهرداری منطقه پنج با انتخاب شعار " شهرداری منطقه پنج نماد مشارکت مردمی در مدیریت شهری " سعی برآن دارد که تمامی فعالیت های اجتماعی منطقه را به مردم بسپارد ازاینرو جهت چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی چهل برنامه که تماما با همکاری مردم منطقه تهیه و تدوین شده است را در دستور کار دارد.

مسعود طهماسبی  درآستانه جشن های چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با بیان اینکه شهر متعلق به شهروندان است  و به قول معروف شهر را باید شهروندان بسازند افزود: مشارکت شهروندان در اداره شهر سکه دورویی است که یک روی آن به شهرداری و روی دیگرش به مردم مربوط می شود .

وی افزود:به تعبیر دیگر هرچه شهرداری بتواند به شهروندان خدمات شایسته و مناسب ارائه دهد به همان میزان می تواند نظر مردم را به خود جلب کند و حمایت آن ها را کسب کند و از طرف دیگر هرچه مردم بیشتر به شهرداری کمک کنند و حقوق شهرداری را رعایت کنند به همان اندازه شهرداری را در ارائه خدمات کمک و ترغیب خواهند کرد .

شهردارمنطقه 5 شیرازادامه داد :البته بخشی از مشکل در ارتباط متقابل شهروندان با شهرداری،ِ نوع نگرش شهرداری نسبت به شهروندان و همچنین نگرش شهروندان به شهرداری است.

وی بابیان اینکه که عموماً اطلاع و شناخت مردم نسبت به عملکرد شهرداری محدود به موضوعات خدمات شهری و عمرانی است  افزود:این در حالی است  که شهرداری پیش از آنکه یک نهاد عمرانی باشد یک نهاد اجتماعی است.

طهماسبی گفت:برخی از شهروندان شهرداری را یک سازمان دولتی تصور می کنند که باید با بودجه دولتی خدمات ارائه کند، در حالی که واقعاً اینگونه نیست و شهرداری با کمک های مالی مردم و درآمد محلی اداره می شود و لذا در این حوزه باید بیش از پیش اطلاع رسانی شده و اعتماد آحاد مختلف مردم نسبت به عملکرد شهرداری را جلب کرد.

وی افزود : شهرداری منطقه پنج تلاش خواهد کرد که سهم مشارکت شهروندان در برنامه های فرهنگی و اجتماعی و حتی عمرانی را افزایش دهد تا به معنای واقعی به دنبال مشارکت شهروندان در مدیریت شهری باشیم.


لینک خبر: https://rastinonline.ir/provinces/6156

منبع : منطقه پنج
تعداد بازدیدها : ۴۴
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است