افتتاح فاز یک خیایان قائم (عج)

افتتاح فاز یک خیایان قائم (عج) در دهه فجر

شهرداری منطقه پنج در راستای تسهیل بهبود عبور و مرور همشهریان عزیز در دهه فجر فاز یک  خیابان قائم(عج) و اتصال ایمن آن به بلوار رحمت  را بعنوان تکمیل کننده مرکز توسعه شهر شیراز افتتاح خواهد نمود. ‌

 مسعود طهماسبی  شهردار  منطقه پنج   گفت:  خیابان قائم(عج) درجهت دسترسی ایمن به شریان اصلی ،هدایت و جمع آوری آب های سطحی ،مناسب سازی مسیر جهت عبور و مرور شهروندان در دهه فجر افتتاح خواهد شد . 

طهماسبی با بیان اینکه پروژه های متعددی توسط  شهرداری منطقه  در ایام دهه فجر سال‌جاری به بهره‌برداری می‌رسد، افزود: این پروژه ها  همگی درجهت افزایش کیفیت زندگی شهروندان و ایجاد محیطی سر زنده و مفرح و همچنین جهت خدمت رسانی به شهروندان در نظر گرفته شده است.

طهماسبی ادامه داد : خیابان قائم (عج) با اجرای طرح هندسی بطور ایمن به بلوار رحمت وصل گردیده است ودر کنار آن  راه اندازی مسیر  پیاده رویی و دوچرخه سواری در کنار این خیابان انجام شده است که می تواند درجهت تحقق هدف زندگی پیاده در شهر و ایجاد فرصت حضور مردم در شهر عنوان نمود .

طهماسبی در درباره فلسفه زیباسازی جداره خیابان قائم(عج) اشاره نمود که:ایجاد یک فضای فانتزی جهت نشان دادن تعاملات اجتماعی و یک فضای مبتنی برمحوریت انسان معاصر و رویا گونه بدون مقایس است .

شهردار منطقه پنج درآخر درباره ابتکار استقرار نیمکت وآینه ابتدا خیابان قائم(عج) گفت : ایجاد یک نیمکت جمعی برای تعاملات اجتماعی وگفتگو و مشارکت های مردمی  فارغ  از کلیشه های موجود شهری است و با گذاشتن  آینه درکنار نیمکت می تواند این پیام را به مخاطب انتقال دهد که خودشکن؛ آینه شکستن خطاست .. و شاید تاکیدی باشد بر یکی از نیازهای انسان امروزی

منبع : منطقه پنج
تعداد بازدیدها : ۷۱
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است