منطقه پنج

تاریخ درج : چهارشنبه ۲۱ دی ۱۴۰۱
سومین یادواره گرامیداشت شهدای محلات در محله شهرک شهید دستغیب شیراز برگزار شد
آئین یادواره شهدای شهرک شهید دستغیب همزمان با ولادت فرخنده و باسعادت حضرت فاطمه زهرا (س) ، با حضور آیت الله دژکام نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر شیراز ، افسانه خواست خدایی عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی  و ناظر شورا درشهرداری منطقه پنج ، رضا مسعودی شهردار منطقه پنج ، سرهنگ فرج الهی جانشین فرمانده سپاه ناحیه بقیه الله شیراز ، خانواده های معظم و معزز شهدا و جمعی از مسئولین و شهروندان در مسجد حضرت ابا الفضل العباس (ع) در محله شهرک شهید دستغیب برگزار شد .
آیت الله دژکام نماینده، ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز در این مراسم گفت: برپایی مجلس بزرگداشت و یادواره‌های شهدا یک فرهنگ ارزشمند است که باید آن را گسترش داد.
وی افزود: در کنار یادواره‌های شهدا، هنرمندان، شاعران ادیبان و هنر دوستان هم باید با تهیه کار‌های هنری فاخر یاد و نام شهدای گرانقدر را در تاریخ ماندگار کنند.
در حاشیه این مراسم رضا مسعودی شهردار منطقه پنج با اشاره به اینکه شورای شهر و شهردارشهر شیرازرسیدگی به موضوع شهید و شهادت تاکید ویژه دارد گفت : ما درمنطقه پنج تلاش می‌کنیم همه توان خود را به میدان آوریم تا مراسم بزرگداشت و تکریم شهدا را به نحو شایسته و در شان خانواده شهدا برگزار کنیم .
مسعودی خدمت به خانواده های معظم شهدا و حفظ و اشاعه فرهنگ شهادت را توفیقی دانست که هر کسی در مسیر آن حرکت کند اجر دنیوی و اخروی خواهد داشت
شهردار منطقه پنج تاثیرگذاری برگزاری مراسم بزرگداشت شهدا را بسیار مهم دانست و گفت: نیاز است رویکرد برنامه های فرهنگی در نظر گرفته شده  با مشارکت سایر اقشارجامعه به خصوص جوانان و نوجوانان شکل بگیرد و آنها از نزدیک با خانواده‌های شهدا دیدار و با فرزندان آنها به گفتگو بپردازند.
در پایان یادواره شهدای شهرک شهید دستغیب شیراز از خانواده‌های معزز این شهیدان قدردانی شد

روابط عمومی شهرداری منطقه پنج شیراز
 

سامانه ها
پیوندها
نشانی
آدرس بلوار رحمت ، روبه رو بوستان سعدی
071-37397170
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری شیراز می باشد

آخرین به روزرسانی پورتال: ۱۴۰۱/۱۱/۱۵