منطقه پنج

تاریخ درج : شنبه ۲۸ آبان ۱۴۰۱
ضایعات‌فروشان بهداشت و سلامت ساکنان منطقه را به خطر انداخته‌اند
حسین حسن پور - تماشا
شهردار منطقه پنج شیراز با بیان اینکه ضایعات فروشان سلامت و بهداشت ساکنان منطقه را به خطر انداخته اند، اظهار کرد: ضایعات فروشان باید به خارج از شهر انتقال یابند. 

مهندس مسعودی با بیان اینکه شهرداری منطقه پنج پکیج کاملی از انواع مشاغل مزاحم را دارد که هم در حوزه محیط زیَستی و حوزه بهداشتی و همچنین حوزه مشاغل مزاحم آن گونه که باید با آن برخورد نشده است، گفت: در برخی از محلات شاهد تبدیل منازل به انبارهای ضایعات فروشی هستیم بنابراین نیازمند ارائه راهکار مطلوب و همچنین انتقال آنان به خارج از شهر هستیم. 
وی با بیان اینکه متأسفانه شاهد رشد قارچ گونه کارگاهای ضایعاتی هستیم، افزود: تعداد زیادی از این کارگاهها توسط شهرداری و اداره امور اراضی جمع آوری شده است اما راهکار نهایی انتقال آنان به خارج از محدوده شهر است. 
* تغییر چهره منطقه با بهره‌برداری از پروژه‌ها  
این مقام عالی شهرداری شیراز در بخش دیگری از سخنانش با تشریح برخی از طرح های این منطقه افزود: در شهرداری منطقه 5 شیراز 
طیف های متنوعی از پروژه ها در زمینه های اجتماعی، مدیریت بحران، ورزشی، فرهنگی و اقتصادی در حال اجرا هستند که با بهره بردرای از آنها چهره این منطقه متحول شده و برخی از آنها نقش فرامنطقه ای و کشوری خواهند داشت.
وی با اشاره به برخی از ظرفیت های منطقه 5 شهرداری شیراز گفت: بالاترین آمار جانبازان، ایثارگران، شهدا و ورزشکاران ریشه در این منطقه دارند و این در حالی است که پرافتخارترین ورزشکاران کشور و جهان نظیر ساره جوانمردی، میثم دلخانی، برادران گرایی و بسیاریی دیگر در این منطقه ساکن هستند.
شهردار منطقه5 شیراز با بیان این که حضور نام آوران رسالت مدیریت شهری را برای خدمترسانی به جامعه دوچندان می سازد، اظهار داشت: امروزه پروژه های متعددی با حمایت شورای اسلامی شهر شیراز و به ویژه ناظر منطقه در زمینه های متنوع به مرحله بهره برداری نزدیک می شوند.
وی با بیان این که در سنوات گذشته غفلت های زیادی در این منطقه صورت گرفته اظهار داشت: بسیاری از امکانات و زیرساخت های شهری در محدوده شهرداری منطقه 5 هیچ گاه مورد بازسازی قرار نگرفته اند. برای مثال بسیاری از بوستان ها قدمت چهل ساله دارند و این در حالی است که پس از بهره برداری به حال خودرها شده و رسیدگی به آنها نشده است.
شهردار منطقه 5 شیراز با اشاره به این موضوع که عدم رسیدگی به زیرساخت های شهری منحصر به بوستان ها و مسایل روبنایی نمی شود، اظهار داشت: در مسیل زیربنایی نیز در شهرداری منطقه 5 با مشکلات و چالش های عدیده ای روبرو هستیم تا جایی که شهرک نمایشگاهی دستغیب از امکانات لوله گذاری دفع آب های سطحی محروم بوده و این پروژه هم اکنون دارای 42 درصد پیشرفت است.
وی با اشاره به این موضوع که گسترش زیرساخت ها نقش ارزنده ای ایمن سازی و ارتقا گیفیت شهروندان دارد افزود: در برخی مناطق با کمبود انشعابات دستگاه های خدمات رسان روبرو هستیم.
مسعودی با اشاره به این موضوع که پاسداشت جایگاه افرادی که برای کشور جانفشانی کرده اند در میان تمامی ملت های دنیا نهادینه شده، اظهار داشت: بسیاری از بوستان ها و معابر در محدوده شهرداری منطقه 5 مزین به نام والای شهدا هستند و این امر اهمیت رسیدگی به آنها را دوچندان می کند. هرچند که مدیریت شهری وظیفه دارد بموازات احداث زیرساخت های جدید، در حفظ و بازسازی امکانات فعلی نیز ممارست به خرج دهد

سامانه ها
پیوندها
نشانی
آدرس بلوار رحمت ، روبه رو بوستان سعدی
071-37397170
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری شیراز می باشد

آخرین به روزرسانی پورتال: ۱۴۰۱/۰۹/۱۷