منطقه پنج

تاریخ درج : دوشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۱
استانداری و مدیریت شهری شیراز به میدان محرومیت زدایی در مناطق کم برخوردار شیراز آمدند.


 تداوم تلاش ها برای ساماندهی رودخانه چنارراهدار 


پروژه کلان ساماندهی محور چناراهدار با پیگیری های متداوم شورای اسلامی شهر، شهرداری منطقه پنج شیراز و با حضور استاندار فارس به مراحل نتیجه بخش نزدیک می شود.
استاندار فارس در بازدید از محور چنارراهدار بر لزوم استفاده از تصفیه‌خانه توسط واحدهای نشاسته‌سازی به منظور جلوگیری از آلودگی محیط زیست تأکید کرد. دکتر محمدهادی ایمانیه در بازدید از شهرک صنعتی شیراز به مشکل کارخانه‌های نشاسته‌‌سازی اطراف شهرک اشاره کرد و گفت: به آنها فرصتی داده شده تا تصفیه خانه ایجاد کنند، در غیر این صورت از طریق جریمه‌های محیط زیستی هزینه‌هایی برایشان ایجاد خواهد شد.
بر اساس این گزارش شایان ذکر است شورای اسلامی شهر شیراز که با شعار محرومیت زدایی آغاز به کار کرده است ، از روزهای ابتدایی شورای ششم نگاه ویژه ای به پروژه ساماندهی رودخانه چنارراهدار داشته است.
افسانه خواست خدایی،عضو شورا و ناظر شورای اسلامی شهر در منطقه پنج شهرداری شیراز در بازدیدهای مکرر از این محور از پیگیری برای حل مشکل رودخانه چنارراهدار خبر داد.
وی در این رابطه افزود:  مشکل این محدوده سالهاست که درحال پیگیری است اما اقدامی موثر صورت نگرفته است. رهاسازی فاضلاب خانگی و برخی کارخانه های تولیدی از بالادست و همچنین زباله ریزی در حریم و بستر رودخانه سبب شده که مردم شیراز این محل را بابوی نامطبوعش بشناسند.
عضو هیات رییسه شورای اسلامی شهر شیراز در ادامه با آسیب شناسی این بحران خاطرنشان کرد: وزش باد سبب می شود شهرک های دورتر از این محدوده هم از این بوی نامطبوع بی نصیب نشوند و این در حالی است که درمناطق کم برخوردار، برخی افراد به دلیل وضعیت نامناسب مالی، توانایی پرداخت هزینه های اتصال به شبکه فاضلاب را ندارند.
خواست خدایی حضور استاندار در این منطقه را نقطه عطفی برای ساماندهی وضعیت آزاردهنده چنارراهدار ارزیابی کرد و اظهار امیدواری نمود که مدیریت ارشد استان در هم افزایی دستگاه ها نقش ارزنده ای ایفا کند.
رضا مسعودی، شهردار منطقه پنج شیراز در جریان بازدیدهای مکرر از محور چنارراهدار و گفتگو با اهالی شریف این منطقه بیان کرد: چنارراهدار تنها نام رودخانه را یدک می‌کشد اما در حقیقت به شریان گندیده‌ای برای عبور فاضلاب تبدیل شده است.
او خاطرنشان کرد:  به موازات کارخانه‌های نشاسته سازی، متاسفانه بعضی از منازل مسکونی هم با بی مبالاتی فاضلاب خود را وارد شبکه روخانه چنارراهدار می‌کنند. وضعیت اسفناک چنار راهدار برای ساکنان منطقه، شهروندان شیراز و مجموعه مدیریت شهری دیگر قابل تحمل نیست.
مسعودی در پایان از آمادگی کامل شهردار منطقه 5 شیرازبرای انجام وظایف قانونی و همکاری با سایر دستگاه ها برای حل مشکلات عدیده چنارراهدار خبر داد.

سامانه ها
پیوندها
نشانی
آدرس بلوار رحمت ، روبه رو بوستان سعدی
-37397170-071
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری شیراز می باشد

آخرین به روزرسانی پورتال: ۱۴۰۱/۰۴/۱۰