منطقه پنج

تاریخ درج : یکشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱
افزایش ایمنی عابران پیاده با اجرای طرح آرام سازی نقاط حادثه خیز معابر شهرداری منطقه پنج در حال اجراست .
شهردار منطقه پنج شیراز

افزایش ایمنی  عابران پیاده  با اجرای طرح آرام سازی نقاط حادثه خیز معابر شهرداری منطقه پنج در حال اجراست .

رضا مسعودی شهرداری منطقه پنج شیراز با اعلام این خبر گفت ، سرعت وسایل نقلیه به عنوان یکی از مهمترین عوامل بروز تصادفات منجر به جرح یا فوت به شمار می آید که بر همین اساس اجرای  طرح آرام سازی نقاط حادثه خیز معابر در حال اجراست .

مسعودی کاهش تصادفات را از آثار جانبی مهم آرام سازی ترافیک برشمرد و افزود :افزایش تعداد تصادفات در معابر شهری و تبعات پس از آن شامل هزینه های گزاف ناشی از تصادفات ، ایجاد مشکلات روحی و روانی و موارد دیگری که در آینده قابل جبران نیست بر لزوم ایمن سازی معابر و حفظ سلامت شهروندان افزوده است.

شهردار منطقه پنج، یکی از راهکارهای اصلی در جهت ایمن سازی و افزایش سطح ایمنی در معابر را آرام‌سازی عنوان کرد و ادامه داد : شهرداری منطقه پنج شیراز تلاش گسترده‌ای را در امر کنترل و کاهش سرعت و ضرورت اجرای آن در معابر را در دستور کار خود قرار داده است.
 بر همین اساس پس از مصوبه کمیته ایمنی شورای ترافیک، طرح آرام سازی ترافیک در بولوار نواب صفوی حدفاصل خیابان سجاد و معراج با تغییر مصالح با اعتبار بالغ بر یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان آغاز به کار کرده است .

وی ادامه داد : عملیات عمرانی این معبر به مساحت کل ۹۰۰ متر مربع ، به طول ۳۰ متر و عرض ۱۴ متر در دو طرف بولوار در حال اجراست که پیش‌بینی می‌شود با اجرای کامل این طرح شاهد کاهش سرعت تا حدود ۱۵ کیلومتر در ساعت و کاهش تصادفات و افزایش امنیت عابرین پیاده باشیم .

گفتنی است طرح آرام سازی معابر در دیگر نقاط حادثه‌خیز سطح منطقه نیز اجرا خواهد شد‌.

روابط عمومی شهرداری منطقه پنج شیراز

سامانه ها
پیوندها
نشانی
آدرس بلوار رحمت ، روبه رو بوستان سعدی
-37397170-071
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری شیراز می باشد

آخرین به روزرسانی پورتال: ۱۴۰۱/۰۴/۱۰