منطقه پنج

تاریخ درج : سه شنبه ۲۳ آذر ۱۴۰۰
فرصت ویژه سرمایه گذاری در شهرداری منطقه پنج شیراز
 
شهردار منطقه پنج شیراز انبوه سازان را به استفاده از فرصت های سرمایه گذاری فراخواند و گفت: بافت فرسوده شیراز یک فرصت گرانبها برای شکوفایی فرصت ها در سومین حرم اهل بیت (ع) فراهم آورده است.
*مهندس رضا مسعودی* با اعلام این خبر گفت: رویکرد مدیریت شهری سعی در ارتقاء بافتهای فرسوده و محیط پیرامون آن در نقاط کم برخوردار کلانشهر شیراز است و از ان جایی که این منطقه دارای حجم انبوهی از بافت فرسوده است، شهرداری شیراز با ارایه فرصت های سرمایه گذاری می کوشد تا این منطقه را در مسیر تحول و نوسازی قرار داده و کیفیت زندگی شهروندان فهیم شیراز را افزایش دهد.
 
این مقام عالی شهرساز افزود: در بخشی از بافت فرسوده شهری قریب به ۱۶۰۰ پلاک از ابتدای بلوار سپاه جنوبی تا بخش هایی از خیابان آقاباباخان و در بخشی دیگر قریب به ۱۱۰۰ پلاک در محله قدیمی و با ارزش کوشک میدان وجود دارد که در انتظار تجمیع و استفاده از فرصت ها و مزایای ویژه بافت فرسوده هستند.
 
وی با تشریح برخی از این فرصت ها گفت: اخذ طبقه تشویقی در صورت تجمیع بیشتر از ۲۱۰ متر مربع، کاهش عوارض صدور پروانه تا سقف ۷۰ الی ۸۵ درصد، تسریع در روند صدور پروانه به صورت ویژه، امکان تقسیط عوارض بدون پیش پرداخت (۳۰ ماهه بدون کارمزد) و سایر مزایای قانونی مصوب این طرح تشویقی است.
 
مسعودی با اشاره به اهمیت ایمن سازی شهر هشدار داد و افزود: در هنگام باران های سیل آسا شاهد حرکت روان آب ها به مناطق فرسوده شهری هستیم. همچنین بافت منازل مسکونی در این منطقه پرجمعیت به شدت در برابر زلزله و سوانح ناپایدار و غیر ایمن است. به همین دلیل تلاش می کنیم تا با ارایه تسهیلاتی در زمینه نوسازی گام های اساسی برای ایمن سازی منطقه برداریم.
 
شهرداری منطقه پنج شیراز در پایان گفت: از شهروندان و انبوه سازان دعوت می کنیم تا در این حرکت مستقل و پرسود در احیا و نوسازی این منطقه فرهنگی و پراهمیت مشارکت کنند.
 
*روابط عمومی شهرداری منطقه پنج شیراز*

سامانه ها
پیوندها
نشانی
آدرس بلوار رحمت ، روبه رو بوستان سعدی
-37397170-071
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری شیراز می باشد

آخرین به روزرسانی پورتال: ۱۴۰۰/۱۱/۰۸