منطقه پنج


آخرین به روزرسانی پورتال: ۱۴۰۰/۰۹/۱۲
تاریخ درج : چهارشنبه ۱۲ آبان ۱۴۰۰
خواست خدایی: شورای محلات، یار و یاور شهرداری هستند
خواست خدایی:
  شورای محلات، یار و یاور شهرداری هستند
نماینده و ناظر شورا در منطقه پنج شهرداری شیراز با اشاره به حضور شورایاران در بازدید از سطح منطقه اظهار کرد: شورای محلات،  یار و یاور شهرداری هستند.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه پنج شیراز، در دیدار ناظر و نماینده شورای شهر، شهردار و معاونین شهرداری منطقه پنج با شورای محلات بر حضور مستمر شورا یاران در جهت حل مشکلات منطقه تاکید شد.

افسانه خواست خدایی با بیان اینکه شورای محلات به نقاط ضعف و قوت محلات به خوبی آشنا هستند، گفت: با همکاری شورای محلات و در بازدید از محله های نواب صفوی، کوشک میدان، خیابان منطق، شهرک گلها و شهرکهای همجوار مشکلات این محدوده ها شناسایی و به منظور رفع آن به واحدهای ذیربط در شهرداری منطقه ارجاع شد؛ امید است در ادامه نیز این همراهی بهتر و گسترده تر شود.
ناظر شورا در منطقه پنج شهرداری شیراز با اشاره به مشکلات رودخانه چنار راهدار از مصوباتی در راستای رفع این معضل یاد کرد و افزود: اقدام و هزینه مشترک به منظور ساماندهی وضعیت رودخانه چنار راهدار و پاکسازی آن حفر کانال در کف رودخانه یا روپوشانی منطبق با نظر کارشناسی، لایروبی و جمع آوری ضایعات و زباله های موجود، مصوبه ای بود که با پیگیری های مداوم، تصویب شد. 
عضو هیات رییسه شورای اسلامی شهر شیراز افزود:  پس از بررسی و پیگیری ها، مقرر شد شرکت آب و فاضلاب منطقه ای شیراز عملیات اجرایی شبکه فاضلاب در  شهرک گلها و کوشک میدان را آغاز کند و تا دوماه آینده این عملیات به پایان رسد. 
وی همچنین از تکمیل شبکه فاضلاب شهرک های همجوار با رودخانه چنارراهدار توسط شرکت اب و فاضلاب منطقه ای در آینده ای نزدیک خبر داد. 
خواست خدایی ادامه داد:  همچنین برای رفع آلودگی و بوی نامطبوع رودخانه چنار راهدار، سه دستگاه متولی شامل شهرداری، اداره آب منطقه ای و شرکت آب و فاضلاب شیراز  هر کدام با سهم مساوی باید مشارکت داشته باشند.
وی با بیان اینکه بازدید از محله های مختلف منطقه در آینده نیز انجام خواهد شد، افزود:به همراه شهردار منطقه و یاوران شورا و با توجه به اولویت مشکلات در حال بازدید از محله های این منطقه هستیم. 
رضا مسعودی شهردار منطقه پنج با بیان اینکه بسیاری از مشکلات موجود که از سالیان قبل در سطح منطقه وجود داشته است در این بازدید ها شناسایی شد ابراز امیدواری کرد  اعضای شورای ششم در کنار شورای محلات و نیروهای شهرداری با عزمی جدی و انقلابی بر این مشکلات فایق خواهند آمد.
وی با اشاره به سختی کار در شهرداری به دلیل مشکلات متنوعی که وجود دارد، گفت: شهرداری به شهروندان از لحظه تولد تا مرگ خدمات متنوع و فراوانی را ارایه می دهد، بنابراین نیاز است تا این نهاد قدرت و اختیارات بیشتری داشته باشد.
وی افزود: شهرداری‌ها در کشورهای توسعه یافته دارای قدرت مطلقه در شهر به شمار می روند که حتی نیروی انتظامی و پلیس و فرودگاه ها نیز زیر نظر این نهاد فعالیت می کنند بنابراین نیاز است تا قوانین مربوط به شهرداری ها بازنگری  و اختیارات بیشتری به شهرداری ها داده شود.

مشکلات رودخانه چنار راهدار با حضور مرتفع می شود.
مسعودی با اشاره به اینکه رودخانه چنار راهدار در اثر غفلت و بی توجهی با مشکلات بزرگی روبرو شده است، اظهار کرد: در مسیر این رودخانه چندین کارخانه بویژه کارخانه نشاسته سازی وجود دارد که پساب فاضلاب خود را در این رودخانه رها می کردند که این موضوع موجب بروز بوی بد و نامطبوع در پایین دست نموده بود بنابراین با کمک شورای محلات و نماینده شورا در این شهرداری موفق شدیم تا این روند متوقف شود.
شهردار منطقه پنج با اشاره به وجود ۱۳ محله در سطح منطقه گفت: ازشورای محلات درخواست میشود تا در جلسات مختلف به منظور همفکری بهتر حضور داشته باشند.
وی خاطر نشان کرد: با حضور شورای محلات می توانیم مشکلات بی شماری را رفع  کنیم. 
بی توجهی شهروندان نسبت به فاضلاب های خانگی شهردار منطقه پنج با اشاره به اینکه بی توجهی شهروندان منطقه نسبت به فاضلاب های خانگی موجب بروز مشکلات فراوانی در منطقه شده است، اظهار کرد: فاضلابی که توسط شهروندان به درون کانال های شهری هدایت می شود موجب گسترش انواع بیماری ها بویژه بیماری سالک است بنابراین از شهروندان ساکن در منطقه در خواست می شود تا فاضلاب خانگی را به شبکه فاضلاب شهری متصل کنند. 
مسعودی گفت: تمام تلاش ما این است که بتوانیم منطقه را به سطحی بالاتر ارتقا دهیم که تحقق این موضوع نیاز به همکاری مستمر شورای محلات در زمینه های مختلف دارد.
وی در ادامه به نقش موثر خانه های محله در محلات اشاره کرد و افزود: از شورای محلات تقاضا می شود تا نسبت به آگاه سازی شهروندان به عملکرد خانه های محله تلاش کنند.

در ادامه جلسه اعضای شورای محله، معضلات و مشکلات محله خود را جهت بررسی و هماهنگی ارائه نمودند.

روابط عمومی شهرداری منطقه پنج شیراز

سامانه ها
پیوندها
نشانی
آدرس بلوار رحمت ، روبه رو بوستان سعدی
-37397170-071
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری شیراز می باشد